Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Інформація розміщена на виконання листа ТУ ДСА України в Запорізбкій облсті № 08-04/3147 від 06.11.2019 року про правопросвітницький проект "Я МАЮ ПРАВО".
Путівник виконавчого провадження
Stop bullying - соціальна реклама про захист прав дітей
Дистанційне консультування в режимі онлайн
Проект Мін'юсту 'Я МАЮ ПРАВО!'. Інформер 5-ї програми. Тема- Виплата заборгованості зарплати
Проект Мін'юсту 'Я МАЮ ПРАВО!'. Інформер четвертої програми. Тема- Позбавлення батьківських прав
«Знай своє право на землю». Збитки завдані засміченням земельної ділянки
«Знай своє право на землю». Присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру
«Знай своє право на землю». Заміна сертифіката на право на земельну частку
«Знай своє право на землю». Отримання інформації про вільну земельну ділянку
Нова хвиля правопросвітницького проекту «Я маю право!»
На сьогодні продовжується реалізація правопросвітницького проекту «Я маю право!» Міністерства юстиції України, який спрямований на підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві.
Цей проект активно змінював і продовжує змінювати правову свідомість громадян, реалізовує їх конституційні права та допомагає отримувати безоплатну правову допомогу.
Завдяки таким кампаніям в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» Міністерства юстиції України як: чесна платіжка, виїзд із дитиною за кордон, відповідальне батьківство, чужих дітей не буває, стоп булінг, стоп насильство, право на виконання рішення суду, маски-шоу стоп, захист прав громадян України в Криму, я маю право голосу, права споживача, громадський радник у кожну громаду, право на землю, право на субсидію, як вирішити спір, громадяни змогли отримати вичерпні відповіді на свої питання та отримати необхідну інформацію про свої права, де і як їх захищати.
У липні 2019 року Міністерством юстиції України було прийнято рішення про продовження реалізації правопросвітницького проекту «Я маю правої» строком до 2022 року. Новою хвилею проекту передбачено залучення інноваційних інструментів та рішень задля спрощення доступу людей до правової інформації, розробку та введення правопросвітницьких кампанії на актуальні теми, які цікавлять громадян України, спрощення доступу людей до правової інформації.
Нагадуємо, що ключовим завданням проекту «Я маю право!» є надання безоплатної правової допомоги, яку серед інших надають і в органах юстиції.
У разі виникнення питань можна звернутися за безоплатною консультацією за номером телефону: 0 (800) 213 103.
Провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства
правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області
Щодо протидії торгівлі людьми
Торгівля людьми у сучасному світі є одним із найбрутальніших масових порушень прав і свобод людини. Суспільна загроза торгівлі людьми, як надзвичайно небезпечного злочину, полягає в посяганні на невід’ємні права людини - право на повагу, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування і вільний вибір місця проживання, а інколи і право на життя. Торгівля людьми становить значну суспільну небезпеку для жінок, чоловіків і дітей, яких використовують з метою жебракування, сексуальної експлуатації та залучення до інших незаконних видів діяльності, які принижують честь та гідність людини.
Торгівля людьми - це здійснення з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей шляхом загрози силою чи її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю становища, шляхом підкупу, у вигляді платежів, вигод для одержання згоди особи, яка контролюється іншою особою.
Під експлуатацією людини в цій статті слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, втягнення у злочинну діяльність.
Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.
Відповідно до сучасного визначення «торгівлі людьми» вона визначається і без ознаки перетинання державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Такі особи страждають від насильства не менше тих, кому доводиться перетинати кордон.
Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:
Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.
Звернутись до організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, можна за наступними контактами:
527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні); 0-800-505-501 (безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні) - номери телефонів Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону. Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно! 527.org.ua - електронні консультації;
063-195-00-58 - департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Національної поліції України;
044-238-16-57 - цілодобова гаряча лінія департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ;
102 - департамент інформаційної підтримки та координації поліції.
Головний спеціаліст відділу систематизації законодавства,
правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області