Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2023 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючої судді - Романько О.О.,
за участю секретаря судового засідання – Гутник Є.С..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовною заявою Пересєдової Наталії Миколаївни до Пересєдова Ігоря Анатолійовича про розірвання шлюбу,-
ВСТАНОВИВ:
24.01.2023 позивач Пересєдова Н.М. звернулась до суду з позовною заявою до Пересєдова І.А. про розірвання шлюбу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 14 жовтня 1995 року, Корчак (Пересєдова) Наталія Миколаївна, 08 липня 1978 року народження, та Пересєдов Ігор Анатолійович, 06 травня 1971 року народження, зареєстрували шлюб, про що 14 жовтня 1995 року Відділом реєстрації актів громадянського стану Пологівського району, Україна, зроблено відповідний актовий запис за №188.
Далі в позові зазначила, що від вказаного шлюбу сторони мають двох дітей: повнолітнього сина – Пересєдова Дмитра Ігорьовича, 24 квітня 1998 року народження, та повнолітню доньку – Пересєдову Олену Ігорівну, 04 січня 2003 року народження.
З позову слідує, що спільне життя з відповідачем припинено, з причин різних поглядів на сімейне життя та ведення спільного господарства.
Позивач вважає, що шлюб між ними має формальний характер, оскільки особисті відносини з відповідачем уже тривалий час мають негативний характер, відсутнє нормальне спілкування. У зв’язку з чим, позивач та відповідач втратили один до одного почуття любові.
Подальше спільне життя та збереження шлюбу неможливе, так як це суперечить їхнім інтересам. Спору щодо поділу майна не має.
В результаті позивач прийшла до висновку, що поновлення шлюбних відносин між нею та відповідачем неможливе, почуття кохання втрачено, надання строку на примирення не виправить стан їхніх шлюбних відносин.
Прохає розірвати шлюб між нею та відповідачем – Пересєдовим Ігорем Анатолійовичем, 06 травня 1971 року народження, зареєстрований 14 жовтня 1995 року Відділом реєстрації актів громадянського стану Пологівського району Запорізької області, Україна, актовий запис за №188.
Позивач в судове засідання не з’явилась, про час і місце його проведення повідомлена належним чином, надала до суду заяву, в якій прохала проводити розгляд справи за її відсутності, наполягала на задоволенні її позовних вимог.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце його проведення повідомлений належним чином, відзиву на позов, заяв про відкладення розгляду справи чи надання подружжю строку для примирення до суду не надав.
Виходячи з наведеного, а також положень ч.3 ст.211 ЦПК України, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведенні судового засідання за відсутності сторін.
Відповідно до ч. 4 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось через неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
У зв`язку з чим, на підставі ст. 247, 280, 281 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу, в порядку заочного розгляду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зібрані та досліджені докази в їх сукупності та взаємозв`язку, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлені наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до паспорта громадянина України серії СА № 193460 виданого Пологівським РВ УМВС України в Запорізькій області від 26.07.1996 року, позивач Пересєдова Наталія Миколаївна народилась 08 липня 1978 року в м. Пологи Запорізької області, зареєстрована за адресою: вул. Червона, буд.74, м. Пологи Запорізької області (а.с.6), фактичне місце проживання як внутрішньо переміщеної особи за адресою: вул. Козача, буд.45, кв.18, м. Запоріжжя (а.с.22)
Згідно копії свідоцтва про одруження серії І-ЖС № 282756, виданого Відділом реєстрації актів громадянського стану Пологівського району від 14.10.1995 року, гр. Корчак Наталія Миколаївна, 08.07.1978 року народження та Пересєдов Ігор Анатолійович, 06.05.1971 року народження, 14 жовтня 1995 року зареєстрували шлюб, про що зроблено актовий запис № 188. Прізвище дружини після реєстрації шлюбу – «Пересєдова» (а.с.4).
Сторони мають спільного сина Пересєдова Дмитра Ігорьовича, 24.04.1998 року народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ЖС № 332593 виданого Відділом реєстрації актів громадянського стану Пологівського району Запорізької області від 30.04.1998 року, актовий запис № 77 (а.с.8), та спільну доньку Пересєдову Олену Ігорівну, 04.01.2003 року народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ЖС № 117014 виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Пологівського району Запорізької області від 14.01.2003 року, актовий запис № 7 (а.с.9).
З матеріалів справи вбачається, що подружні відносини між сторонами фактично припинені, вони проживають за різними адресами. На теперішній час, відносин, які притаманні подружжю, сторони не підтримують, спільного господарства не ведуть. На час розгляду справи, сторони не намагаються зберегти сім’ю.
Відповідач, зазначені обставини у справі не оспорював, відзиву на позов не надавав.
Відповідно до ч.1 ст.55 СК України дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.
Відповідно до ч.2 ст.104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Відповідно до ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Згідно положень ст.111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Сторони не виявили бажання зберегти подружні відносини, не клопотали про надання строку для примирення, відповідних заяв не надавали.
За такої сукупності обставин у справі, суд дійшов висновку про те, що причини, які спонукали позивача на розірвання шлюбу, є обґрунтованими, подальше спільне життя і збереження шлюбу між сторонами є неможливим, воно суперечить інтересам одного з подружжя.
Тому, за таких обставин, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Так, відповідно до ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Суд вважає, що шлюб підлягає розірванню, так як сімейні відносини не склалися з вини сторін, які в порушення вимог ч.1 ст.55 СК України перестали піклуватися про побудову сімейних відносин на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.
Згідно ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.
Відповідно до ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Позивачем в своїй заяві від 06.02.2023 зазначила, що вона просить після розірвання шлюбу залишити їй для подальшого іменування прізвище «Пересєдова».
Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Згідно з ч.3 ст.115 СК України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Згідно ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
В позові позивач питання щодо стягнення на її користь судових витрат не порушувала.
У разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення в порядку ч.4 ст.268 ЦПК України.
Згідно ч.5 ст.272 ЦПК України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
Керуючись ст. ст. 4, 12, 13, 81-82, 141, 211, 247, 258, 263, 264, 265, 268, 272, 273, 280-289, 354-355 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ :
Позовну заяву Пересєдової Наталії Миколаївни до Пересєдова Ігоря Анатолійовича про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між Пересєдовою Наталією Миколаївною, 08 липня 1978 року народження, та Пересєдовим Ігорем Анатолійовичем, 06 травня 1971 року народження, зареєстрований 14 жовтня 1995 року Відділом реєстрації актів громадянського стану Пологівського району Запорізької області, Україна, актовий запис № 188.
Залишити Пересєдовій Наталії Миколаївні, 08 липня 1978 року народження, для подальшого іменування прізвище – «Пересєдова».
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення повністю складене 20.03.2023.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення до Запорізького апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя:
О. О. Романько