flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рішення Європейського суду з прав людини від 19.11.2013 р. на заяву, подану Ганною Кузьмінічною Жужневою проти України

28 лютого 2014, 09:00

 

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
П’ята секція

РІШЕННЯ

Заява № 31790/05, подана Ганною Кузьмінічною Жужневою проти України

Офіційний переклад

19 листопада 2013 року Європейський суд з прав людини (п'ята секція), засідаючи комітетом, до складу якого увійшли:

Боштьян М. Зупанчіч (<…>), Голова,
Енн Пауер-Форд (<…>),
Хелена Єдерблом (<…>), судді,
а також Стівен Філліпс (<…>), заступник Секретаря секції,

беручи до уваги вищевказану заяву, подану 19 серпня 2005 року,
з огляду на односторонню декларацію, подану Урядом держави-відповідача 4 квітня 2012 року щодо вилучення Судом заяви з реєстру справ,
після обговорення постановляє таке рішення:

ФАКТИ ТА ПРОЦЕДУРА

Заявниця, пані Ганна Кузьмінічна Жужнева, громадянка України 1939 року народження, проживає у смт Гольмівське.

Уряд України (далі - Уряд) представляв його Уповноважений - п. Назар Кульчицький з Міністерства юстиції України.

Заявниця скаржилася за пунктом 1 статті 6 Конвенції і статтею 1 Першого протоколу до Конвенції на невиконання рішень суду, ухвалених на її користь. Зазначену заяву було комуніковано Урядові.

Листом від 4 квітня 2012 року Уряд у ході виконання процедури пілотного рішення від 15 жовтня 2009 року за заявою № 40450/04 «Юрій Миколайович Іванов проти України» повідомив Суд про пропозицію укласти односторонню декларацію з метою вирішення питань, зазначених у заяві.

Декларація передбачала таке:

«Уряд України визнає надмірну тривалість виконання рішення Микитівського районного суду міста Горлівки Донецької області від 24.01.2005 року з 12.07.2005 року (дата набуття рішенням законної сили) до теперішнього часу.

Уряд України готовий виконати зазначене рішення, яке все ще підлягає виконанню, та виплатити заявниці суму 1200 (одна тисяча двісті) євро для відшкодування будь-якої матеріальної та моральної шкоди, та інших витрат.

Уряд закликає Суд вилучити заяву з реєстру справ і пропонує, щоб Суд прийняв односторонню декларацію як підставу вилучення заяви із реєстру справ відповідно до підпункту «с» пункту 1 статті 37 Конвенції («з будь-якої іншої підстави»).

Сума 1200 євро звільнена від будь-яких податків, що можуть нараховуватись. Вона має бути конвертована в національну валюту держави-відповідача за курсом на день здійснення платежу та виплачена протягом трьох місяців з дати повідомлення про ухвалення Судом рішення. У разі несплати цих сум протягом тримісячного строку Уряд зобов’язується сплачувати з моменту спливу цього періоду і до моменту розрахунку простий відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти.

Ця виплата становитиме остаточне вирішення справи».

21 травня 2012 року Суд отримав лист від заявниці, в якому вона інформує Суд про згоду з умовами односторонньої декларації Уряду.

ПРАВО

Суд вважає, що після згоди заявниці з умовами поданої Урядом декларації справа має розглядатися в світлі укладення дружнього врегулювання спору.

У зв’язку з цим, Суд бере до уваги дружнє врегулювання, досягнуте між сторонами щодо зазначеної скарги. Суд переконаний, що таке врегулювання ґрунтується на повазі до прав людини, гарантованих Конвенцією та протоколами до неї, та не знаходить підстав для подальшого розгляду заяви.

Враховуючи вищевикладене, справу має бути вилучено з реєстру справ.

ЗА ЦИХ ПІДСТАВ СУД ОДНОГОЛОСНО

Вирішує вилучити заяву з реєстру справ відповідно до статті 39 Конвенції.

Заступник Секретаря

Стівен ФІЛЛІПС

Голова

Боштьян М. ЗУПАНЧІЧ

Публікації документа

  • Офіційний вісник України від 18.02.2014 — 2014 р., № 13, стор. 204, стаття 423

http://gd.dataur.ru/favicon.gif?1468http://wilini.net/s/6/0/0/2/1611