flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Слідчий суддя розглянув клопотання про застосування запобіжного заходу щодо підозрюваного у вчиненні корупційного злочину депутата Василівської міської ради Запорізької області

12 серпня 2019, 12:14

9 серпня 2019 р. слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя розглянув клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно чоловіка, який підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).

Обставини даного злочину набули широкого розголосу у місцевих ЗМІ.

Так, депутат Василівської міської ради Запорізької області органами досудового розслідування підозрюється в тому, що у період з 6 квітня 2018 р. по 7 серпня 2019 р. неодноразово вимагав та отримував від приватного підприємця неправомірну вигоду за не перешкоджання підприємницької діяльності та не створення перешкод у користуванні земельною ділянкою під розміщення на ній ринку.

Під час розгляду клопотання прокурор повідомив, що правоохоронними органами зібрані докази причетності підозрюваного А. до вчинення вищезазначеного злочину та просив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Підозрюваний та його захисник заперечували проти задоволення клопотання прокурора. Захисник підозрюваного просив застосувати до останнього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час.

За наслідками судового засідання клопотання слідчого задоволено, внаслідок чого до підозрюваного ухвалою слідчого судді застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 5 жовтня 2019 р. включно з можливістю внесення застави у розмірі 150 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 288 150 гривень, яка може бути внесена протягом строку дії ухвали. У разі внесення застави і звільнення з-під варти на підозрюваного покладається низка процесуальних обов’язків.

Слід зауважити, що місцевими ЗМІ з цього приводу було поширено новини із такими назвами, які викладені таким чином, що викривляють дійсні обставини розгляду судом даного провадження, а саме: «У Запоріжжі суд відпустив депутата-хабарника під заставу в 288 тисяч гривень», «Депутат Василівської міськради, який попався на хабарі, може вийти під заставу у 288 тисяч гривень».

З цього приводу суд вкотре роз’яснює, що чинне законодавство, а саме  Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає можливості «відпустити» когось під заставу, а визначає заставу як обов’язкову альтернативу запобіжному заходу у вигляді тримання під вартою. Детальне роз’яснення норм цього Кодексу наведено судом у попередній публікації, з якою можна ознайомитись за посиланням https://og.zp.court.gov.ua/sud0818/press-centre/novosti/759735/.

У даному випадку слідчим суддею з урахуванням вагомості наявних доказів, особи підозрюваного та інших виключних обставин було застосовано розмір застави у розмірі, що перевищує максимальний, встановлений п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України (від 20 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), та визначено заставу – 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Разом із тим, ЗМІ, які поширили новину, не враховуючи викладеного, в черговий раз ввели в оману громадськість, створивши хибне уявлення про роботу органів судової влади під час розгляду питань щодо запобіжних заходів.