flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд захистив малолітніх дітей, позбавивши батьківських прав їх недбайливу матір

19 листопада 2019, 21:00

 

 18 листопада 2019 р. Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя задовольнив позов Органу опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Вознесенівському району в інтересах малолітніх А. та М. до громадянки С. про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Раніше обставини даної цивільної справи набули широкого розголосу у ЗМІ, якими висвітлювався факт залишення на декілька днів матір’ю С. двох своїх маленьких синів А. та М. під наглядом безхатченків.

Підставою звернення до суду органу опіки та піклування із вказаним позовом стало те, що громадянка С., маючи двох малолітніх синів, 2016 та 2017 років народження, не створювала їм належних умов проживання, не піклувалась про них та не виховувала належним чином. Протягом перебування С. під соціальним супроводом, неодноразово з останньою проводились бесіди щодо відповідального батьківства, однак жодних рекомендацій відповідач не виконала. Умови проживання дітей були вкрай незадовільними, діти були брудні, а мати приходила додому вночі у стані алкогольного сп’яніння. Під час обстеження дітей було виявлено низку проблем зі здоров‘ям та затримку у розвитку. 

Питання стану виконання громадянкою С. батьківських обов’язків розглядалось на засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної адміністрації міської ради.  За підсумками засідання комісія дійшла висновку про наявність підстав для позбавлення С. батьківських прав по відношенню до малолітніх А. та М.

У судове засідання С. неодноразово не з’являлась, про причини неявки до суду не повідомляла. Розгляд справи відбувся заочно, за її відсутності.

Ретельно дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд ухвалив рішення про задоволення позову шляхом позбавлення С. батьківських прав по відношенню до її малолітніх дітей, а також стягнення з С. на користь особи, або установи, яка буде здійснювати опіку над малолітніми дітьми, аліментів на їх утримання у розмірі ½ частини всіх сукупних доходів, але не менше, ніж 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення повноліття кожною дитиною. 

 Рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць допущено до негайного виконання.

Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. 

Також позивач вправі оскаржити судове рішення в апеляційному порядку.

Із текстом рішення усі бажаючі матимуть змогу ознайомитись в Єдиному реєстрі судових рішень за номером справи № 335/14882/18 після його виготовлення у повному обсязі.