Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16 липня 2016 року у офіційному виданні Верховної Ради України — газеті «Голос України» — оприлюднено Закон України «Про судоустрій і статус суддів».
Прийняття цього Закону є одним з ключових етапів нормативного забезпечення судової реформи, який відкриває шлях для створення якісно нової моделі функціонування судової влади відповідно до суспільних очікувань та європейських стандартів та задоволення суспільного запиту на справедливий суд.
Зокрема, Закон вдосконалює процедуру кваліфікаційного оцінювання суддів, розпочату відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд». Зокрема, оцінювання проводитиметься за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності. Кваліфікаційне оцінювання за критерієм професійної компетентності буде проводитись з урахуванням принципів інстанційності та спеціалізації.
Також Закон передбачає перехід до триланкової судової системи та утворення протягом шести місяців з моменту набуття ним чинності нового Верховного Суду, у складі якого діятимуть Велика Палата, функцією якої є уніфікація судової практики та вирішення юрисдикційних спорів, та чотири касаційні суди, функцією яких є розгляд справ в касаційному порядку.
Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», крім пунктів 39 та 48 цього розділу, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
Як відомо, Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» набуде чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування — 29 червня поточного року — за виключенням частини шостої статті 124 Конституції України в редакції цього Закону, яка набирає чинності через три роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
Ознайомитися із повним текстом Закону України «Про судоустрій і статус суддів» можна за посиланням: http://www.golos.com.ua/article/272671.